Penye Şal Nedir ve Nasıl Kullanılır?

Penye Kumaş Nedir?

Penye kumaşlar pamuk ipliklerinden üretilen en kaliteli iplikler olarak bilinir. Bu yüzden kumaş çeşitleri arasında en kaliteli kumaşlardan sayılır. Fakat kalitesiz ve sağlam olmayan ipliklerden üretilen penyeler de olabiliyor. Aradaki farkı kumaşın parlaklığından ve iplerin dokuma sıklığından kolaylıkla ayırt edebilirsiniz. Sık ve ağır olan penye kumaş kalitenin göstergesidir.

Neden Penye Şal?

Daha çok kolay şekil alması nedeniyle tercih edilen penye şal, nefes alan kumaşı sayesinde terletmediği için son zamanların çok aranan şal modelleri arasında yer alıyor. Baştan kaymadığı için iğneleme gerektirmeyen penye şallar bu yüzden zahmetsiz bir kullanım sunuyor. İş, okul veya günlük koşuşturmalar arasında tesettürlü kadınların işini kolaylaştırdığı için de elbette çok seviliyor.

Penye kumaşın tercihinde bir o kadar temizlik aşaması da önemli bir etkendir. Penye kumaşlar diğer kumaşlar gibi kolay kolay kırışmazlar. Uygun sıcaklıkta yıkanıp nemliyken ütülenmesi durumunda kırışıklıkları hemen açılır ve asılarak kurutulabilir. Tüm bunlar “neden penye şal kullanılmalı” sorusunun en güzel cevabı olabilir.

Penye Şal Nasıl Kullanılır?

Penye şal biraz öncede bahsettiğimiz sebeplerden ötürü günlük hayatta veya özel günlerde bile rahatlıkla kullanılabiliyor. Bundan dolayı kullanımı çok kolaydır. Alın kısmına gelen yeri bir miktar çift katladıktan sonra direkt boynunuza dolayarak veya bir omuzundan arkaya sallayarak gün boyu bozulmadan bu şekilde kullanıma devam edebiliyorsunuz.

Sıklıkla boyuna dolayarak kullanıldığı için penye şalların en ölçüsü kısa olmaktadır. Örneğin daha ince şalların ölçüsü 80x180cm olurken penye şallarda bu ölçü 65x180 gibi dar olmaktadır. Şal araştırırken birçok site bunu dile getirmez bu yüzden böyle bir ölçü görürseniz bunu doğal karşılayabilirsiniz.

Penye Şal Fiyatları Nedir?

Araştırmalarınız sonucu penye şal kullanmak istediğinizde birçok sitede 25-30 liradan başlayıp 50-60 liraya kadar penye şal çeşidi görebilirsiniz. Fiyatlar çoğu zaman ürünün kalitesine göre belirlense de çoğu zaman markasından dolayı da fiyat artışları olabilmektedir.

Meysere.com sitemizde göreceğiniz penye şallar 1. kalite pamuk ipliklerinden üretildiği için 50 TL fiyat belirlenmiştir. Belli dönemlerde yaptığımız kampanyalarda bu fiyattan aşağı fiyat görürseniz hiç tereddütsüz kaçırmamanızı öneririz.