Güvenli Tesettür Siteleri Nasıl Anlaşılır?

Alışveriş yapmak istediğiniz siteler için Güvenli Tesettür Siteleri Nasıl Anlaşılır sorusu her zaman akıllarda olan bir sorudur. İnternetten sipariş verip evine gelen kargo poşetinden farklı ürün çıkması gibi günümüzde bir çok dolandırıcılık söz konusu olabilmektedir. Bu duruma karşı kullanıcılar çok dikkatli olmalı ve her siteye kart bilgilerini girmemeli ve sitelerde olması gereken özellikleri iyi bilmelidir.

Güvenli Tesettür Siteleri Nasıl Anlaşılır?

meysere

1- Öncelikle giriş yaptığınız sitenin https:// ile başlaması gerekir ve tarayıcının yanındaki kilit işaretine basıldığında "Bağlantı Güvenli" yazısını görmelisiniz. Böyle bir sitede Türkçe anlamı "Güvenli Yuva Katmanı" olan SSL "Secure Sockets Layer" sertifikası olduğu ve o sitede yapacağınız alışverişlerde kullanacağınız kart bilgilerinin hiçbir yerde saklanmadığını ve banka ile site arasındaki bağlantının  güvenli kanallar aracılığı ile yapıldığı anlamına gelir. 

2- Sitenin şirket bilgilerinin yer alabileceği Hakkında/Kurumsal/İletişim gibi sayfalarını inceleyiniz. Sitelerin gerçek anlamda ticaret yapabilmesi için kurulu bir şirket üzerine olması ve vergi mükellefi olması gerekir. Bu sayfalarda siteye sahip olan kişi veya kurumların şirket bilgileriniz, adres ve telefonlarını kontrol ederek emin olmaya çalışın.

3- Sitenin sosyal medya hesaplarını inceleyin. Sitenin veya sosyal medya hesabının ne sıklıkla güncellendiğini araştırın. Sık güncellenen site veya hesaplar sitenin gerçekten aktif olarak çalıştığını gösterir.

4- Alışveriş yapmak istediğiniz sitenin adını internette aratarak herhangi bir şikayet sitesinde şikayetleri var mı diye kontrol edin. Eğer çok fazla şikayet varsa o siteyi hemen terk etmeyin çünkü her firma veya kuruluş hatasız değildir. Şikayetleri açanların sorunları ile ilgilenen bir yetkili olmuş mu, soruna çözüm üretilebilmiş mi diye kontrol edin. Eğer şikayet sonucunda karşınızda bir muhatap bulunuyorsa ve çözüm üretilebiliyorsa bu sorun değildir. Fakat şikayetler havada kalmışsa ve kimse ilgilenmemişse o siteden hemen uzaklaşın.

İşte böyle sevgili okurlarımız. İnternetteki dolandırıcı siteleri bu şekilde tespit edebilir ve yukarıdaki maddelere göre güvenli olduğunuz sitelerden alışveriş yapabilirsiniz. Aynı işlemleri biz Meysere.com adresi için de uygulayabilir ve şimdiye kadar Sıfır Şikayet ve %100 Müşteri Memnuniyeti ile çalıştığımızı görebilirsiniz.

Hepinize hayırlı alışverişler dileriz.