En Rahat Yazlık Tesettür Şal Modelleri

Mevsime göre kıyafet seçimi çok önemlidir. Bu şekilde mevsimlerin zorlu şartlarına karşı tedbir alabilir, daha rahat kullanımlar elde edebilirsiniz. Tesettür giyim kombinlerinde şal modelleri en pratik kıyafet tamamlayıcılarıdır. Sıcak yaz aylarında terletmeyen, nefes alan, hafif,  yazlık tesettür şal modelleri rahat kullanım imkanı verir. Bu şekilde rahat kullanım imkanı sunan kumaş türlerinde seçimler yaparak kombinlerinizi hem şık, hem de ferah bir şekilde tamamlama imkanı bulabilirsiniz.

Krinkıl Krep Şal Modelleri

Kaymayan tok duruşu ve nefes alan kumaş dokusu ile oldukça konforlu olan şallar, yaz boyu hiç çıkarmak istemeyeceğiniz modeller olacaktır. Aerobinli yapıları ile hem klasik hem de spor kombinlere uyum sağlayan bu modeller kırışmaz. Bu nedenle de ütü gerektirmez. Krinkıl krep modelleri kullananlar tak ve çık rahatlığına çabuk alışacaktır. Kumaş yapısı sayesinde renkleri canlı gösterse de iç göstermeyen modeller, farklı bağlama şekillerinde zarif uyumlar oluşturacaktır. Yazlık şallardaki en önemli sorunlardan biri yanlış kullanımlarda boyun ve kulak kısmını göstermesidir. Krinkıl krep modellerde hangi bağlama şeklinde kullanılırsanız kullanın bu şekilde sorunlar olmayacaktır. Gün boyu başınızdan kaymayacak bu modeller terleme yapmaz. İndigo, vizon, beyaz, rose pudra, gül kurusu, gri, gümüş, siyah, mor, bordo ve kiremit renk yelpazesi ile her kombine uyum sağlayacak renk seçimleri yapılabilir. Hem günlük, hem de spor tarzlarla uyumlu olarak kombinlenebilir. Yaz konbinlerinde ultra konfor sağlayan bu modeller dört mevsim aynı konforu sürdürecektir.

Keten Pamuk Şal Modelleri

Şık ve spor giyim tarzının vazgeçilmez parçaları arasında yer alan keten pamuk yazlık şal modelleri özellikle gündelik ve daha rahat kombin arayışında olanların ilk seçimleri arasında yer alıyor. Kısa bir yürüyüşe, alışverişe, misafirliğe, işe, okula giderken kullanabileceğiniz bu modeller içerisinde her kombine uyumlu renkler bulabilirsiniz. Kumaşları flamlı yüzde yüz keten pamuk şal olmaktadır. Oldukça hafif olan kumaşı yumuşak bir yapıya sahiptir. Ağırlık hissetmeden gün boyu kullanılabilen bu modeller çok rahat ürünlerdir. Terletmeyen ve kayma yapmayan şallar dört mevsim kullanımı ile de uyumludur. Hem özel günlerde hem de günlük kombinlerde tercih edilebilir. Keten pamuklu kumaşı cildin maksimum düzeyde hava almasını sağlar. Bu modellerin ütüsüne dikkat ederek kullanmak önemlidir. Şallar nemli halde tersten ütülenerek kullanılmalıdır. Haki, bordo, gri, kiremit ve gül kurusu renkleri en çok tercih edilenler arasında yer alıyor.

Keten Şal Modelleri

Hava geçirgenliği olan keten yazlık tesettür şal modelleri terleme yapmaz. Bu nedenle sağlıklı bir şekilde kullanılabilir. Sıcak yaz günlerinde konforlu kullanımlar sunar. Özellikle leke ve su tutmayan yapıları ile pratik kullanımları bulunan bu modeller ütülenebilir. Başta kayma yapmaz. Hafif özellikleri ile de ağırlık yapmadan kullanılabilir. Sıcaklardan bunaldığınız günlerde rahat ve nefes alan bir yapıya sahip şal kullanımı her alanda kendinizi daha rahat hissetmenizi sağlayacaktır. Bu modeller doğal bir dokuya sahiptir. Hava aldığı için terleme yapmaz. Yaza uygun renkleri ile tesettür kombinlerinize enerji katacak tasarımları bulunmaktadır. En çok tercih edilen renkler arasında içerisinde haki, bej, krem ve kemik renkleri yer alıyor. Sade ve konforlu kombinlerde kullanılabilecek renk tonları farklı kıyafet seçimlerinizde mükemmel uyum sunacaktır.

Sıcak yaz günlerinde ana tema terlemeyi önlemek olacaktır. Ancak sıcağa maruz kalındığında terlemeyi engellemek çok mümkün olmaz. Terleme elbette ki olur. Ancak amaç gereğinden fazla terlemenin önüne geçilmesidir. Yanlış eşarp ya da şal seçimi yaptığınızda gereğinden fazla terlemeye neden olabilirsiniz.  Krinkıl krep, keten pamuk ve keten şal modelleri yazın kullanılabilecek en iyi yazlık tesettür şal modelleri arasında yer alır.