Düğün İçin Abiye Şal Modelleri

Özel günlerde ve davetlerde tercih edebileceğiniz birbirinden kaliteli ve şık tesettür giyim modelleri bulabilirsiniz. Her tarza ve yaşa uygun abiye konseptleri için geniş bir ürün yelpazesi bulunuyor. Kombinlerinizi tamamlayacak klasik, modern, şık, sade tesettür abiye şal modelleri farklı renk ve dokularda sunulmaktadır. Hem kıyafetlerinizde hem de aksesuarlarınızda hoş kombinasyonlar elde edebilirsiniz. Renk ve kumaş uyumu ile seçtiğiniz kıyafetlere uygun şal modelleri farklı kategorilerde yer alıyor.

Kıyafet Seçimleriniz İle Şal Uyumu Nasıl Yakalanır?

Daha çok genç tesettürlü kadınların tercih ettiği şal modelleri gün geçtikçe her yaşın ve tarzın pratikliği nedeni ile daha çok tercih ettiği başörtüsü modeli olmaktadır. Tesettür giyim sektörünün önemli bir parçası olan şallar, özellikle abiye uyumlarında ön plana çıkıyor. Abiye konsetplerinizde uyum yakalayabileceğiniz birkaç püf noktası bulunuyor.

* Abiye Konseptlerde Düz şal Uyumu

Tesettür abiye seçimlerinizde şal tercih ettiğinizde düz renk modeller sadeliği ve şıklığı bir arada sunacaktır. Çok desenli modeller uyumsuz ve karmaşık bir görüntü ortaya çıkarabiliyor. Hem desenli, hem de düz renk kıyafet seçimleriniz için düz renk şal modelleri hoş uyumlar oluşturur. Desenli ve düz renk kıyafetleri de kombinleyebilirsiniz. Desenli etek üzerine düz renk bluz tercih ettiğinizde düz renk bir şal hoş bir uyum oluşturur.

* Kıyafetinize Vurgu Yapacak Şal Seçimi

Hoş ve uyumlu bir görünüm elde etmek için desenli kumaşlardan seçtiğiniz kıyafetinizi renk tonları ara geçişi sağlayacak şekilde düz şal modelleri ile kombine edebilirsiniz. Abiye kıyafetlerinizi tamamlayacak şal seçimi için çok salaş olmayan, boynu biraz daha saran modeller ve şal bağlama teknikleri tercih edebilirsiniz. Özellikle düz tafta ipeksi şal modelleri hoş uyumlar ve şık görünümler oluşturacaktır.

* Abiye Rengine Göre Şal Seçimi

Koyu renkli abiye modelleri tercih ettiğinizde kontrastlı tesettür abiye şal modelleri seçmeniz daha doğru olacaktır. Pastel ya da açık renkli modeller uyum sağlamayacaktır. Lacivert abiyelerde renk seçimi çok daha önemli olur. Turuncu ve gold renklerinde şallar ile tam uyum elde edilebilir. Daha ağır bir görünüm elde etmek için toplu tonlu simli şifon şallar tercih edilebilir.

Tesettür Abiye Şal Modelleri Seçerken Nelere Dikkat Edilir?

Abiye kombinleriniz için başörtüsü seçerken şık ve estetik bir görüntü elde etmek için dikkat edilecek püf noktalarını şu şekilde sıralayabiliriz:

- Şalın malzemesine dikkat edin. Kaymayan yapıda olması önemlidir.
- Şal ve bone uyumuna özen gösterin. Renkli bonelerden kaçının.
- Terletmeyen şal modelleri tercih edin.
- Ütün gerektirmeyen, yıkanabilen ve kolay yıpranmayan modeller seçin.
- Kıyafetiniz ile uyum yakalamak için hem renk, hem model olarak birbirini tamamlamasına dikkat edin.
- Seçimlerinizde kendi tarzınızı ve beğenilerinizi ön plana çıkarın.

Tesettür Abiye Şal Modelleri

Abiye konseptleriniz için farklı renk ve desenlerde şal modelleri bulabilirsiniz. Mini aksesuarlarla tamamlayacağınız kombinleriniz çok hoş uyumlar oluşturacaktır.

1) Şifon Şallar

Terletmeyen ve kayma yapmayan şifon tesettür abiye şal modelleri dört mevsim kullanıma uygundur. Mor, haki, kiremit, mint yeşili, mürdüm gibi renk tonları ile koyu tonlarda abiyeleriniz çok şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Bunun yanında krem, siyah, gül kurusu, pudra ve gri tonlarla farklı konseptlede hoş uyumlar elde edebilirsiniz.

2) Tafta Şallar

İpek görünüme sahip bu modeller yüzde yapışma yapmazlar. Ses geçiren yapıları kayma yapmaz. Dok ve dik duruşu ile abiye konseptlerinizde pratik kullanımlar oluşturur. Dört mevsim kullanıma uyumlu olan modeller püskül detayları en sade kıyafetlere bile zarif ve şık bir hava katacaktır. Lacivert, gri, vizon, haki gibi renk tonları çokça tercih edilmektedir. Düz renk modellerin yanında desenli tasarımlarda sade kıyafet seçimleri için hoş uyumlar ortaya çıkaracaktır.

Abiye konseptlerinizde şıklık elde etmek için bu püf noktalarına dikkat edebilir, kendi tarzınızda hoş uyumlar elde edebilirsiniz.