Desenli Şal Modelleri Nasıl Kombin Edilir?

Tesettür giyim kombinlerinde başörtü, ayakkabı ve çanta uyumları seçilen tarza göre doğru uyum sağladığında şık bir görünüm oluşturuyor. Tesettürlü kadınların kombinlerinin tamamlayıcısı olan şal modelleri olmazsa olmaz parçalar arasında yer alıyor. Ürün yelpazesi oldukça geniş olan şallar arasından seçimler yaparken kıyafetinizin ana konsepti çok önemlidir. Düz renk kıyafet seçimleriniz için desenli şal modelleri ile hoş bir uyum elde edebilirsiniz. Her yaşa ve tarza hitap eden şallar arasından genellikle çok kırışmayan tercih edilmektedir. Seçtiğiniz modellerdeki desenler içerisindeki renklere göre uyumlu kombinler elde edebilirsiniz.

Ekose Desenli Şal Modelleri

Tüm giyim ürünlerine çok yakışan ekose motifleri, hem yazlık hem de kışlık kıyafetleriniz ile uyumlu olarak kullanılabilir. Çanta, ayakkabı, eşarp ya da şallarda kullanılan ekose desenler sportif bir şıklık sunuyor. Bu nedenle çokça tercih edilmektedir. Ekose desenli şallar tercih edildiğinde şal içindeki renklere göre sade renkli bir kıyafet tercih edilebilir. Feraceler, trençkotlar, kaplar, kabanlar için uyumlu ekoseli şallar dolaplarda mutlaka olmalıdır. Bu modellerde pamuklu kumaşlar ön plana çıkıyor. Rahatlıkları ile her mevsim kullanılabilirler.

Yıldız Desenli Şal Modelleri

Yıldız gibi farklı objeler şal modellerinde desen olarak kullanılabiliyor. Yıldızlı tasarımlar sportif görünümleri, enerjik tasarımları ile kombinlerinize dinamik bir uyum katıyor. Ana renk üzerinde beyaz ya da bir ton açık olarak işlenen desenler sade kombinlerinde yıldızlı bir zarafet sunacaktır. Her mevsim kullanılabilen modeller pamuksu dokusu ile tok duru ve ütü gerektirmez. Dört mevsim kullanılabilen yıldız desenli şal modelleri terletmez. Kayma yapmayacağı için rahat ve pratik kullanımlıdırlar.

Zincir Desenli Şal Modelleri

Tesettür giyimde en trend şal modelleri arasında yer alan zincir desenler klasik bir şıklık arayanlar için hoş bir seçim olacaktır. Eşarplarda boş çerçeve etrafında kullanılan kalın zincirler, şallarda yerini daha ince ve bütün örtüyü kaplayacak şekilde kullanılabiliyor. Ana renk üzerinde aynı tonlarda kullanılabilen zincirler siyah olarak ta modeli tamamlayabiliyor. Bu tür modelleri kombinlerken aynı ya da yakın renk tonlarında kıyafet seçimleri tercih edebilirsiniz. Birbirini tamamlayan renk tonları ile de harika uyumlar yakalayabilirsiniz. Siyah ferace üzerinde somon renkli şal modeli hoş bir uyum oluştururken lacivert bir tunik üzerinde bebe mavisi bir model ile istediğiniz uyumu elde edebilirsiniz.

Leopar Desenli Şal Modelleri

Özel günlerde kullanabileceğiniz leopar desenli modeller, başta kayma yapmayan hafif tasarımlardır.  Mevsim kullanımına uygun olan şallar oldukça hafiftir. En şık kombinlerin vazgeçilmez deseni olan leopar desenleri artık ofiste ve sokak kullanımlarında da uyumlu olmaktadır. Siyah bir takım üzerinde kullanılabilecek leopar desenli şal modelleri şık bir kombine oluşturabilir. Leopar fazla deseni kabul etmek. Bu nedenle bu tarz modellerde şeritler halinde kullanılan sade renkler tasarımlara modern ve daha kullanışlı bir hava katmaktadır. Hemen hemen her renk ile hoş bir uyum elde edebilir, kombinlerde tercih edebilirsiniz.

Çizgili Şal Modelleri

Ekose kadar çok beğenilen bu tasarımlar bol pantolon ve tunik takımlarında tercih edilebilir. Etek ve bluz takımlarında da bu tarz modellerle hoş uyumlar elde edilebilir. Uyum elde etmek için aynı renk tonlarında ya da yakın renk tonlarında kıyafet seçimleri yapılabilir. Şal içindeki tek çizgi renk tonu baz alınarak ta kombinlerde çanta ve ayakkabı uyumu sağlanabilir. Mevsim kullanımına uygun olan bu şal modelleri sıkı dokuma pamuktan olmaktadır. Kolay şekil alan modeller hafif olmasının yanında önü tak ve dik durur. Bu şekilde pratiklik sağlar.

Genel olarak desenli şal modelleri tercih edileceği zaman sade kıyafetler tercih edilmelidir. Şal modeline göre spor, klasik ya da şık tarzlar elde edebilirsiniz. Desenli başörtüsü seçimi düz renk kıyafetlerle mükemmel uyum oluşturur.